POPŻ 2014-2020 podprogram 2019 - opóźnienie rozpoczęcia
wtorek, 27 sierpnia 2019 00:00

 

 

PODROGRAM 2019 - opóźnienie rozpoczęcia

 

Z przykrością informujemy, że rozpoczęcie POPŻ Podprogramu 2019 opóźni się o kilka miesięcy. Powodem jest unieważnienie przeprowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa [KOWR] przetargu na dostarczanie żywności.

Kilku przedsiębiorców odwołało się od wyników postępowania, wskazując formalne błędy w procedurze. Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do tego wniosku uznając, że błędy, które pojawiły się w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez KOWR mogły wpłynąć na jego wyniki. Z tego względu KOWR był zobowiązany do anulowania całego procesu.

W zaistniałej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie nowego przetargu. Zakładając, że zostanie on ogłoszony w drugiej połowie sierpnia 2019 r. dostawy produktów do naszego magazynu rozpoczną się dopiero w grudniu br. lub nawet w styczniu 2020 r. W związku z tym wszyscy musimy wykazać się cierpliwością, niestety bowiem nie mamy wpływu na przebieg procedur. Możemy mieć jedynie nadzieję, że więcej uchybień nie będzie.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaktualizowało Wytyczne na Podprogram 2019. Jest to pierwszy konieczny krok, by KOWR mógł ogłosić ponowne przetarg. Okres dostaw i dystrybucja zostały wydłużone o 1 miesiąc. Wytyczne przewidują okres dostaw od grudnia 2019, ale biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia i nasze dotychczasowe doświadczenie przy realizacji wcześniejszych programów, wiemy, że nastąpi to znacznie później. KOWR ma możliwość przyspieszyć procedurę wyłaniania zwycięzców i podpisywania z nimi umów, jednak w tym momencie ciężko powiedzieć jak długo to potrwa.  Jednocześnie informujemy, że nastąpi zmiana składu rocznego zestawu paczki – ilość koncentratu pomidorowego została zmniejszona z 8 do 7 sztuk. Fakt ten wynika ze wzrostu cen żywności w ostatnich miesiącach.

Bardzo ubolewamy nad powstałą sytuacją. Mamy nadzieję, że administracja rządowa dołoży wszelkich starań, aby czas oczekiwania na realizację Podprogramu był jak najkrótszy.

 
POPŻ 2014-2020 podprogram 2018 - sprawozdanie z realizacji
środa, 17 lipca 2019 00:00

 

 

PODROGRAM 2018 - efekty

 

 1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach z terenu województwa dolnośląskiego przy współpracy Bankiem Żywności we Wrocławiu realizowało Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  wrzesień 2018 – czerwiec 2019.
 2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe);
 • mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
 • cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
 • tłuszcze (olej rzepakowy),
 • dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym)
 • skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
 • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, kabanosy wieprzowe, filet z makreli w oleju),

2. Pomoc żywnościowa trafiła do 237 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa dolnośląskiego, gminy Stare Bogaczowice.

3. Wydaliśmy osobom potrzebującym:

 • 15,301 ton żywności;
 • 1348 paczek żywnościowych;
 • 0 posiłków;

4. W ramach Podprogramu 2018 dla 237 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono 6 warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:

• Ekonomiczne - 2 spotkania dla  48 uczestników
• Żywieniowe – 2 spotkania dla 20 uczestników
• Kulinarne - 2 spotkania dla 20 uczestników

 
Świadczenie 500+ 2019 nowe
poniedziałek, 24 czerwca 2019 10:10

 

 
Zakończenie roku akademickiego 2018/2019 na UTW w Starych Bogaczowicach..
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:38

 

ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

NA UTW W STARYCH BOGACZOWICACH .W dniu 6.06.2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego’ 2018/2019 na UTW w Starych Bogaczowicach. Po raz kolejny studenci UTW, wykładowcy, organizatorzy UTW i przedstawiciele Urzędu Gminy spotkali się w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym aby razem świętować. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich obecnych oraz odczytaniu pisemnych pozdrowień i gratulacji dla słuchaczy i słuchaczek od Wójta Gminy, Pana Mirosława Lecha nastąpiło tradycyjne rozdanie dyplomów wszystkim seniorom. To ważny moment dla studentów, będący ukoronowaniem ich aktywności i zaangażowania. Bardzo miłym akcentem były również podziękowania i kwiaty dla wykładowców i koordynatora UTW.

Nie zabrakło również zabawy, śmiechu i radości, bowiem tak, jak w latach poprzednich tak i w tym roku grupa studentów uczestnicząca w zajęciach teatralnych, przygotowała zabawny spektakl, obrazujący zabawne sceny między innymi z „Nocy i dni” i „Zemsty”, udowadniając tym samym swój wielki talent aktorski.

Po krótkiej przerwie na słodkie przekąski, rozmowy w kuluarach i wspomnienia wydarzeń z tego roku akademickiego, wystąpiła Pani Anna Wieliczko, która przygotowała wspaniały quiz na temat ekologii, i ochrony środowiska. Była to kontynuacja jednego z wcześniejszych spotkań na ten temat. Tym razem słuchacze mogli podyskutować i sprawdzić swój poziom wiedzy.

Na zakończenie całego spotkania były jeszcze uściski, życzenia udanych wakacji i oczywiście wspólne zdjęcia.

Do zobaczenia po wakacjach {#emotions_dlg.smile}

 

Więcej…
 
Świadczenie 500+ 2019
wtorek, 18 czerwca 2019 09:33

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17