Drukuj
środa, 07 września 2011 19:15

Zajęcia integracyjno – edukacyjne. Sosnówka.

3 i 4 września 2011r. uczestnicy projektu Dobre Perspektywy wraz ze swoimi rodzinami (łącznie 21 osób: 5 kobiet, 5 mężczyzn i 11 dzieci) pod czujnym okiem opiekuna spędzili w - edukacyjne cudownym krajobrazowo miejscu w Chacie Sosnówka w Karkonoszach. W ramach działań środowiskowych zostały tam zorganizowane zajęcia integracyjno – edukacyjne, które miały za zadanie całkowite zintegrowanie rodzin uczestniczących w projekcie, umożliwienie im wykorzystania wiedzy i nabytych umiejętności w praktyce.

 

Więcej…
 
Drukuj
wtorek, 09 sierpnia 2011 12:11

UWAGA nowy okres zasiłkowy!!!

Dział Świadczeń Rodzinnych rozpoczął przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2011/2012.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 08 sierpnia 2011 09:57

DOŻYWIANIE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc w formie posiłków dla dzieci i młodzieży realizujących obowiązek szkolny w roku 2011/2012.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
wtorek, 02 sierpnia 2011 10:27

Kolonie w Pobierowie 

Dziś o bardzo wczesnej godzinie – czwarta rano! – dzieci z terenu naszej gminy wraz z pracownikiem socjalnym udały się w podróż – najpierw na dworzec PKP do Wrocławia, a następnie już z dużą grupą nad morze!!!

 

 

Więcej…
 
Drukuj
środa, 20 lipca 2011 15:59

DOBRE PERSPEKTYWY – pierwszy egzamin

W dniu wczorajszym w siedzibie firmy szkoleniowej Anna Szywała w Świdnicy dla szóstki beneficjentów tegorocznej edycji Dobrych Perspektyw odbył się egzamin teoretyczny z ukończonego właśnie szkolenia zawodowego „Opiekun/ka do dziecka”. Szkolenie było realizowane w ramach aktywnej integracji, jako podnoszenie kluczowych kompetencji i umiejętności zawodowych w realizowanym przez nasz ośrodek projekcie systemowym „Dobre perspektywy” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
piątek, 15 lipca 2011 12:17

Druga odsłona wernisażu KIS

Niedawno pisaliśmy o wernisażu prac malarskich uczestników KIS i o rozstrzygnięciu konkursów malarskich na najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości i logo KIS. Dziś miło nam zakomunikować, że obrazy te można oglądać w „galerii” Urzędu Gminy Stare Bogaczowice. Galerię stanowią korytarze Urzędu Gminy dostosowane do prezentowania dorobku mieszkańców gminy.

 

Więcej…
 
Drukuj
czwartek, 30 czerwca 2011 14:39

Beneficjenci projektu DOBRE PERSPEKTYWY na półmetku

Trwają zajęcia dla 6 beneficjentów IV edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1. Głównym celem tegorocznej edycji: Poprawa funkcjonowania rodzin poprzez edukację i wsparcie psychologiczno - pedagogiczne osób niewydolnych wychowawczo, eliminowanie przeszkód napotykanych przez te osoby w procesie dostępu do praw i usług społecznych oraz zwiększenie ich zdolności lub możliwości zatrudnienia, co w konsekwencji wspiera prawidłowe funkcjonowanie rodziny i może skutkować zmniejszeniem ilości dzieci z terenu Gminy Stare Bogaczowice umieszczanych w placówkach opiekuńczo wychowawczych.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 27 czerwca 2011 15:12

Grupa wsparcia dla rodzin

Od czerwca br działa przy GOPS grupa wsparcia dla rodzin. Grupa powstała z inicjatywy pracowników socjalnych, jako odpowiedź na potrzeby środowiska. Prekursorami tej formy wsparcia w naszym ośrodku są beneficjenci IV edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Więcej…
 
Drukuj
poniedziałek, 13 czerwca 2011 22:12

Rozstrzygnięcie konkursów plastycznych i wernisaż w KIS

3 czerwca w Klubie Integracji Społecznej w Strudze odbyło się uroczyste nagrodzenie laureatów konkursów plastycznych "Logo Klubu Intehgracji Społecznej" oraz "Najpiękniejsze miejsce w mojej miejscowości".

Więcej…
 
Drukuj
piątek, 10 czerwca 2011 09:12

Trwa sezon na pikniki rodzinne! 

Gmina Stare Bogaczowice zgłosiła swój udział w kampanii „Postaw na Rodzinę!” po to by promować pozytywny wizerunek rodziny. Kampania jest w trakcie realizacji - od czerwca 2011r realizowane są na terenie gminy pikniki i festyny pod szyldem „Postaw na rodzinę”, które przyczyniają się do wzmocnienia więzi w rodzinie lub jej odbudowy. Ważne jest to, że każda rodzina może stać się odbiorcą przekazu kampanii.

 

 

Więcej…
 
Drukuj
środa, 01 czerwca 2011 10:02

Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym

W dniu dzisiejszym beneficjenci IV edycji projektu systemowego „Dobre perspektywy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Poddziałanie 7.1.1. mają możliwość indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 10