wtorek, 17 lipca 2012 15:28

„ABC przedsiębiorczości” w DOBRYCH PERSPEKTYWACH

Trwają kursy i szkolenia dla naszych beneficjentów w ramach projektu systemowego DOBRE PERSPEKTYWY – 6 osób pomyślnie (zdanym egzaminem) zakończyło teoretyczną część kursu prawa jazdy, panie doskonalą umiejętności szycia i technik rękodzieła, natomiast panowie są w trakcie kursu Magazynier z obsługą wózków widłowych i obsługą programów komputerowych w zakresie obsługi magazynu – przed nimi zajęcia praktyczne – nauka obsługi wózków jezdnych.

Więcej…
 
poniedziałek, 09 lipca 2012 16:31

Rozpoczęcie „Wakacji z przygodą”

W dniu dzisiejszym grupa dwudziestu dzieci z terenu gminy Stare Bogaczowice rozpoczyna swoje wakacje z przygodą. Podczas dwutygodniowego turnusu, który realizujemy wspólnie z GCES (o projekcie informowaliśmy wcześniej) będą bawić się, zwiedzać, nabywać nowe umiejętności taneczno – plastyczne.

Więcej…
 
poniedziałek, 09 lipca 2012 14:17

Beneficjenci projektu Dobre Perspektywy zdobywają nowe umiejętności

 W rozpoczętej II części projektu DOBRE PERSPEKTYWY realizujemy szkolenia zawodowe. Od początku lipca grupa chętnych do zdobycia prawa jazdy już ciężko pracuje.

Więcej…
 
sobota, 16 czerwca 2012 17:12

Wakacje z przygodą”

Miło nam poinformować, iż złożony przez GOPS w Starych Bogaczowicach  wniosek o przyznanie darowizny w ramach akcji charytatywnej "Reklama dzieciom 2011". - a opracowany wspólnie z GCES - został pozytywnie rozpatrzony i otrzymaliśmy dofinansowanie projektu "Wakacje z przygodą". Za uzyskane fundusze finansowane będą dwa dziesięciodniowe turnusy półkolonii letnich, organizowanych wspólnie z Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym.

Więcej…
 
czwartek, 14 czerwca 2012 15:28

Zakończyliśmy realizację wsparcia specjalistycznego w projekcie DOBRE PERSPEKTYWY 2012

Fundacja „Wałbrzych 2000” zakończyła właśnie realizację wsparcia specjalistycznego w realizowanym przez OPS projekcie systemowym DOBRE PERSPEKTYWY. W okresie od 28 maja br do 13 czerwca br przeprowadzono 21 godzinne „Warsztaty wzmacniające i motywujące z doradcą zawodowym”, po 18 godzin indywidualnych konsultacji dla beneficjentów projektu z doradcą zawodowym oraz psychologiem.

Więcej…
 
czwartek, 14 czerwca 2012 07:51

ZAPRASZAM

do złożenia ofert programowo – cenowych na realizację szkoleń i kursów o charakterze zawodowym w ramach aktywnej integracji (instrument aktywizacji edukacyjnej)

TREŚĆ ZAPROSZENIA 


 

 
środa, 13 czerwca 2012 15:55

Niezwykła szansa dla zwykłych ludzi – nasz projekt w TVP! 

Jesteśmy w trakcie realizacji wsparcia specjalistycznego w ramach aktywnej integracji dla uczestników „Dobrych Perspektyw”. Zrealizowano już wsparcie indywidualne i grupowe z doradztwa zawodowego, aktualnie jesteśmy zaangażowani w cykl szkoleń i warsztatów z zakresu „podnoszenia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych”.

Więcej…
 
wtorek, 29 maja 2012 16:07

Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym 

W dniu dzisiejszym pierwsza grupa beneficjentów V edycji DOBRYCH PERSPEKTYW – projektu systemowego realizowanego przez nasz OPS w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczęła indywidualne spotkania z doradcą zawodowym.

Więcej…
 
poniedziałek, 28 maja 2012 17:19

Inauguracja zajęć dla uczestników V edycji DOBRYCH PERSPEKTYW 

W dniu 28 maja 2012 roku w Gminnym Centrum Edukacyjno Społecznym w Starych Bogaczowicach odbyły się pierwsze zajęcia grupowe w ramach aktywnej integracji dla 6 kobiet i 3 mężczyzn – beneficjentów obecnej edycji projektu systemowego. Projekt DOBRE PERSPEKTYWY realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działania 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Więcej…
 
piątek, 25 maja 2012 10:15

Moja mama czarodziejka – zajęcia środowiskowe 

W dniu 24.05.2012 r. w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym odbyły się plenerowe zajęcia plastyczne dla dzieci naszej miejscowości pod hasłem "Nasza mama czarodziejka" W związku ze zbliżającym się Dniem Matki uczestnicy zajęć przygotowywali portrety swoich mam.

Więcej…
 
czwartek, 17 maja 2012 14:25

Gminny Turniej Tenisa Stołowego – brawo nasz KIS Struga!

 

Miło nam donieść, że dzięki inicjatywie Klubu Integracji Społecznej w Strudze odbył się pierwszy – jak zapowiadają organizatorzy „nie ostatni” – Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju rywalizowały drużyny ze świetlic z terenu gminy i nie tylko – swoich sił spróbowali także lokalni działacze, a także Radni Powiatu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10